Ludek_profil.jpg

LUDĚK LUŽNÝ

Luděk se k tanci dostal po středoškolských tanečních, kdy se začal věnovat soutěžnímu tancování a vytancoval si mezinárodní třídu M ve standardních tancích. Již po pár letech se stal vedoucím tanečního klubu v Přerově, trenérem soutěžních párů a také lektorem středoškolských tanečních. Ke konci soutěžní kariéry poznal karibské tance salsa, bachata a merengue, kterým se po krátké době taktéž začal věnovat i lektorsky. Jeho velkou láskou se pak ale staly brazilské tance, zejména zouk, ve kterém si vybudoval uznávané jméno po celém světě a jezdí učit na mezinárodní festivaly. Se svojí ženou Pavlou založili před pár lety taneční studio Stolárna, ve kterém rozdávají lásku ke všem uvedeným tancům spoustě lidem :-)

Vyučuje především tance: ZOUK, LAMBAZOUK a KIZOMBA.

Button
Pavla_profil.jpg

PAVLA LUŽNÁ

Pavla začala tancovat v 15 letech, když si ji v základních tanečních vybral její první taneční partner jako partnerku pro soutěžní společenské tance. Soutěžnímu tancování se pak věnovala 15 let a vytancovala si nejvyšší mezinárodní třídu ve standardních tancích se svým nynějším manželem a spolumajitelem tanečního studia Stolárna Luďkem Lužným. Po ukončení soutěžní kariéry se zamilovala do tanců salsa a bachata a začala se těmto tancům věnovat velmi intenzívně, nejdříve jako tanečníce a poté jako lektorka. Po pár letech objevila svoji největší taneční lásku a to brazilský zouk. Společně s Luďkem se jim podařilo prosadit se ve světové zoukové taneční scéně a jsou zvání jako lektoři na festivaly po celém světě včetně v Brazílie. Kromě zouku Pavla s Luďkem rozšířili v Brně také tance kizomba, samba de gafieira a west coast swing. Jsou také organizátory velkých mezinárodních tanečních festivalů v Brně a Chorvatsku.

Pro Pavlu se tanec stal životní láskou, smyslem a posláním. Tanec dle ní dělá lidí šťastnější, což potvrzují všichni návštěvníci Stolárny :-)

Vyučuje především tance: ZOUK, LAMBAZOUK, ARGENTINSKÉ TANGO a BOLERO.

Button
Monca_profil.jpg

MONIKA NĚNIČKOVÁ

Její první taneční kroky byly v baletní přípravce na základní škole v malém městě odkud, díky obětavosti rodičů, začala jezdit na pravidelné tréninky jazzu a disco/show dance do Brna. Tomuto stylu se věnovala 6 let ať už sólově tak i ve formacích. Se změnou taneční skupiny objevila kouzlo, do Česka právě přicházejícího, street dance a po dalších 6let se intenzivně věnovala všem jeho stylům a dosáhla titulu Mistryně ČR sólo a několika titulů Mistrů ČR ve formacích a později různých vítězství v klubových battlech. Začala se věnovat i trénování jednotlivců a skupin a také populární zumbě. Zouk objevila díky svému příteli a ke svému překvapení tomuto párovému tanci naprosto podlehla a začala se ho intenzivně učit, navštěvovat kongresy a později dostala možnost zouk na Stolárně učit.

Vyučuje tance: ZOUK, LAMBAZOUK, KIZOMBA

Button
Dasa_profil.jpg

DAŠA BÁTOROVÁ

V roce 2005 potkala salsu a byla to láska na první "dobu". Tanec se stal jejím životním stylem a začala poznávat krásy i ostatních tanců - bachata,  reggaeton, zouk, west coast swing ... Největší závislost v ní ale vyvolala kizomba svou smyslností a samba de gafieira svou hravostí.

Taneční lektorkou je prakticky od vzniku Stolárny. Ve výuce se řídí heslem: "V jednoduchosti je krása." Důležité je, aby se partnerka cítila příjemně a partner ji uměl správně vést. 

Daša na sobě neustále pracuje a vzdělává se na mezinárodních tanečních kongresech. 

Vyučuje tance: KIZOMBA, BACHATA a MERENGUE

Button
PavelM_profil.jpg

PAVEL MAXIMENKO

Od malička jsem měl vztah k hudbě. Měl jsem jí rad ve všech podobách ať už to byl zpěv, hraní na nějaký nástroj a nebo tanec. Proto jsem to musel vyzkoušet všechno. Po té co jsem zkoušel hrát na klavír, kytaru a zpívat, začal jsem závodně tančit standartní a latinsko-americké tance. Dalo mi to skvělou taneční průpravu a základ pro všechny ostatní tance. Po třech letech jsem toho nechal a začal jsem se věnovat ,,pravému společenskému tancování‘‘ jako je Salsa, Bachata, Kizomba a ostatní. Začal jsem konečně vyjadřovat hudbu a reagovat na ní. Na svých lekcích učím právě i tu hudebnost a musicalitu, která je podle mě na tanci to nejdůležitější. Stále se jezdím vzdělávat na zahraniční taneční festivaly a čerpat inspiraci od světových lektorů.

Vyučuje tance: KIZOMBA, SALSA a REGGAETON

Button
Radek_profil.jpg

RADEK KUBÁK

Radek začal tančit ve 13 letech street dance, hlavně hip hop a hype, ale nejvíc z toho ho chytl bboying, u kterého vydržel 6 let a se skupinou objížděli battly. Těsně předtím, než ve Stolárně v roce 2013 objevil salsu, která ho hodně chytla, zkoušel rekreačně standardní a latinsko-americké tance, ale v těch se dle svých slov moc nenašel, chyběla mu tam "taková ta silná improvizace a instantní muzíkálnost" :-) Po salse následovala bachata, která ho chytla za srdce a kterou má dosud nejraději. Koncem roku 2014 se začal věnovat také kizombě.

Vyučuje tance: BACHATA, SALSA a MERENGUE

Button
Petak_profil.jpg

PETR SKOPAL

Petr aktivně tančí od roku 2007, kdy se poprvé setkal se salsou, která ho díky své hravosti zaujala natolik, že se ji učí dodnes. Dva roky na to potkal dva šílence - manžele Lužný, kteří tančili brazilský Zouk a "to se nemělo stát" :-) ... Tento tanec Petra uchvátil natolik, že pravidelně navštěvoval všechny jejich kurzy, účastnil se mnoha workshopů s dalšími zahraničními lektory až nakonec začal učit Zouk společně s Luďkem a Pavlou v jejich tanečním studiu. Kromě tance se Petr aktivně věnuje DJingu a je autorem několika úspěšných remixů (https://soundcloud.com/dj-petak).

Vyučuje tance: BACHATA a SALSA

Button
Renca_profil.jpg

RENČA FOLWARCZNÁ

Tancovat začala v 18 letech, když se zamilovala do salsy a bachaty a začala se tyto karibské tance učit. Zamilovala se také do způsobu, jakým tanečníci tráví svůj volný čas – tancování jí pokaždé evokuje léto, moře, pohodu a relax. O pár let později objevila brazilský zouk. Tento taneční styl ji velmi okouzlil a začala se ho intenzivně učit na Stolárně a na tuzemských i zahraničních tanečních festivalech. Postupně objevovala i další styly jako samba de gafieira nebo lambazouk. Od roku 2011 působí také jako lektorka na Stolárně. Se svým partnerem Petrem Skopalem učí bachatu, salsu, zouk nebo sambu. Jako lektorka tance působí i v několika dalších vzdělávacích a volnočasových centrech, kde zajišťuje pohybové aktivity zaměřené na ladies-styling a formování postavy tancem na krásnou latinsko-americkou hudbu.

Vyučuje tance: BACHATA a SALSA

Button
Alex_profil.jpg

ALEXANDRA NAGY

V roce 2007 jsem začala tančit kubánskou salsu. Od té doby jsem na ní závislá a stále pokračuji v nekonečné cestě zdokonalování se v ní. Po přestěhování do Brna jsem poznala kizombu. Zbožňuju ji! Proč? Prostě protože je kouzelná! :-) Také se stále snažím zdokonalovat v sambě, protože miluji sambovou hudbu a protože tento tanec je pro mě opravdovou výzvou. Jako učitelka tance zastávám názor, že tanec je tou nejlepší terapií úplně na cokoliv, a navíc s těmi nejpříznivějšími vedlejšími účinky! Jako tanečník kolem sebe získáte v podstatě novou rodinu. Tvrdím, že nezávisle na tom, o který tanec se zrovna jedná, jsou nadmíru důležité muzikálnost a respekt. 

Vyučuje tance: SALSA a KIZOMBA

Button
Tepi_profil.jpg

TEREZA JEŘÁBKOVÁ

Terezu první taneční kroky přivedly v 15ti letech k hip hopu. O dva roky později ve středoškolských tanečních objevila krásu párového tance a už u něho zůstala. Deset let nakonec působila právě v tanečních, nejdřív jako pomocnice a asistentka lektorky, později jako lektorka vlastních kurzů. Během této doby si vyzkoušela i salsu, bachatu, břišní tance, breakdance a cokoli tanečního, co jí cestou brnklo do nosu. Jenže deset let je dlouhá doba a chtělo to změnu – takže když v roce 2013 objevila Stolárnu a s ní tance zouk, kizombu a west coast swing, stala se rychle “Stolárenským štamgastem” :)

Největší vášní jí momentálně je právě West coast swing, ve kterém se pravidelně jezdí vzdělávat po kongresech a soutěžích po celé Evropě. V registrovaných soutěžích zaštítěných World Swing Dance Council reprezentuje Českou republiku ve třídě Intermediate (jako jedna ze 4 lidí v ČR). V Brně se podílí na vytvoření WCS komunity a organizuje workshopy s výbornými evropskými tanečníky.

Vyučuje tance: WEST COAST SWING a KLASICKÉ TANEČNÍ

Button
Martin_profil.jpg

MARTIN ŠMOLDAS

Martin je dlouholetý tanečník, který začínal se standardními a latinskoamerickými tanci, hlavně pro zábavu a až později se náhodou dostal na kurz zouku, který ho uchvátil. Začal se mu proto věnovat stále více, napřed jako tanečník, později jako člen skupiny Zoukmania a nakonec také jako lektor Studia Stolárna :-) Zouk vyučuje také v Ostravě, kde se mu povedlo vytvořit skupinu nadšených tanečníků. Martin je také úspěšným organizátorem tanečních akcí a oblíbeným DJem.

Vyučuje tance: ZOUK

Button
Jana_profil.jpg

JANA HABALOVÁ

Jana tancuje s přestávkami od osmi let. Začínala v klasické ZUŠce v tanečním oboru, kde získala základy klasického, současného i moderního tance. Ze ZUŠky přešla do tanečního centra Monsignore, kde se věnovala contemporary dance a technice Marthy Graham. Ve 14ti letech se náhodně zúčastnila výběrového řízení do taneční skupiny Ryengle, kde poprvé objevila párový tanec (taneční vynechala), který si ji získal. V této skupině působila několik let a věnovala se vystoupením s různými typy tance: převážně square dance, irskému a mexickému tanci, country, okrajově irskému stepu. S přechodem z Pardubic do Brna se začala více věnovat round dance až do nejvyšší možné fáze VI, od kterého to byl už jen krůček ke společenskému tanci a tak pokračovala soutěžním standardním tancem. Díky zdravotním problémům a taky tomu, že tyto tance jsou víc sport než relax a zábava, začala hledat něco nového. Zkusila různé styly tanců - swingové, flamenco, argentinské tango… Nicméně nejvíc ji zaujala salsa, bachata a orientální tanec. Salse a orientálnímu tanci se s mezerami věnovala několik let až do doby, než objevila zouk. Ten ji sice okouzlil až na podruhé, ale o to víc je do něj zamilovaná. 

Vyučuje tance: ZOUK

Button
PavelC_profil.jpg

PAVEL CRHA

Pavel tančí od roku 2007, kdy se začal učit společenské tance. O dva roky později se začal věnovat argentinskému tangu, salse, bachatě a další rok k tomu k přidal i brazilský zouk. V roce 2012 objevil svůj nejoblíbenější tanec a to west coast swing. Po dvou letech výuky salsy se stal lektorem west coast swingu, který vyučuje v našem tanečním studiu. Pavel se kromě výuky věnuje také vystupování spolu s dalšími lektory west coast swing a aktivně se také účastní west coast swingových soutěží v zahraničí. Jeho největším úspěch je 1.místo na soutěži v Düsseldorfu.

Vyučuje tance: WEST COAST SWING a BLUES

Button
Livi_profil.jpg

LIVIA CRHOVÁ

Lilli začínala s tancem ve 12 letech jako mažoretka, kdy se účastnila mnoha zahraničních vystoupení a festivalů. Po šesti letech působení v souboru Marija s tancem skončila a znovu jej objevila až v roce 2012 ve formě salsy, bachaty, zouku a kizomby. Přibližně v roce 2014 zakusila také West coast swing, kterému později naprosto propadla a od roku 2015 jej učí v našem tanečním studiu. Aktivně se podílí na budování WCS komunity a účastní se mezinárodních tanečních kongresů a soutěží.

Vyučuje tance: WEST COAST SWING a BLUES

Button
Mirka_profil.jpg

MIROSLAVA DOLEŽALOVÁ

Moje taneční začátky jsou spojené s Pištělákovým dětským souborem písní a tanců, ale moje kariéra byla po pár letech pozastavena rozhodnutím rodičů. K tanci jsem se pak vrátila v rámci středoškolských tanečních, kde jsem vydržela o trochu déle, než většina, posléze i jako asistentka lektorky. V průběhu let jsem vyzkoušela různé taneční styly. Nejdéle jsem zůstala u salsy, zkusila jsem zouk, bachatu aj. a v neposlední řadě west coast swing.

K west coast swingu jsem se dostala náhodou, ale o to víc jsem si ho zamilovala. Je to tanec, který si můžete přizpůsobit, limitem je jen vaše taneční fantazie. A pokud se nebojíte, dovolí vám, i jako partnerce, převzít vedení a změnit jeho podobu. Třeba uprostřed variace. A to je něco, kvůli čemu ho rozhodně stojí za to vyzkoušet!

Vyučuje tance: WEST COAST SWING

Button
Zdenek_profil.jpg

ZDENĚK DOLEŽAL

Zdeněk je absolventem brněnské Konzervatoře v oboru klasický zpěv, díky čemuž prošel šesti lety obligátního studia jevištního pohybu, baletu a pohybové průpravy obecně. Jako asistenční lektor v tradičních tanečních se věnoval standardním a latinskoamerickým tancům, dále pak salse, bachatě, zouku, ale nakonec se svou partnerkou zakotvil u west coast swingu. Ten je ohromil natolik, že se po lekcích s Pavlou a Luďkem Lužnými ujali vyučování dalších hodin pro nadšence, a tak to v podstatě táhnou až do dnes :-)

Vyučuje tance: WEST COAST SWING a KLASICKÉ TANEČNÍ

Button
Jirka_profil.jpg

JIŘÍ NOVÁK

Vyučuje tance: ZOUK a LAMBAZOUK

Button
Jitka_profil.jpg

JITKA HŮLKOVÁ

Už v pěti letech doma dělala provazy, rozštěpy a hvězdy, a proto jejím prvním snem bylo se stát gymnastkou nebo baletkou. Ten se nikdy nenaplnil. Namísto toho jse věnovala 11 let hře na flétnu, volejbalu a kresbě. V 16 letech prošla základním a pokročilým kurzem tanečních, ale její nadšení nebylo partnery opětováno, a tak toho zanechala. Tančit začala až na vysoké škole, když ve 23 letech poznala salsu cubanu a merengue. O to intenzivněji propadla tanci, když po pár měsících salsy objevila zouk, který se stal její láskou na první pohled. Právě na Stolárně zahájila svou cestu objevování tanečního světa, tvorbu tanečních choreografií a dráhu jako lektorky. Díky přirozenému talentu a schopnosti pozorování a osvojování, se velmi záhy naučila další styly, jako například kizombu, bachatu, lambazouk, west coast swing a sambu gafieru. Především zouku a lambazouku propadla duší, a proto se jezdí neustále vzdělávat na zahraniční taneční kongresy a festivaly, načerpat inspiraci od světových lektorů, přátel – tanečníků ze zahraničí a podpořit tak svůj růst jako tanečnice a lektorky. V lednu roku 2020 zvítězila v největší zoukové J&J soutěži, v kategorii Intermediate, pořádané na Warsaw Zouk Festival.

Vyučuje tance: ZOUK
 

Button
Petra_profil.jpg

PETRA ORÁLKOVÁ

Peťa tančí od malička, na základní umělecké škole v Třebíči začala s baletem, contemporary dance a slovenským folklórem. Už tehdy zjistila, že vyjádření sebe sama tancem, je pro ni to pravé. Baletu se věnovala bezmála 15 let. V roce 2015 se seznámila s kubánskou salsou, která ji uchvátila především svým temperamentem a krásnou hudbou. Právě salsa Peťu poprvé přivedla na Stolárnu, kde postupem času začala poznávat krásu i dalších tanců… bachaty, samby, zouku a především kizomby. Ta je její velkou taneční láskou. Od roku 2018 na Stolárně Peťa pravidelně vyučuje salsu a příležitostně i kizombu nebo bachatu. Neustále na sobě pracuje, objevuje i další taneční styly jako například dancehall a twerk. Vzdělává se také na národních a mezinárodních tanečních festivalech.

Vyučuje tance: SALSA

Button
OndraM_profil.jpg

ONDŘEJ MARTINÁK

Vyučuje tance: ARGENTINSKÉ TANGO, ZOUK a BOLERO

Button
Tomas_profil.jpg

TOMÁŠ KUBÍK

Vyučuje tance: WEST COAST SWING

Button
Misa_profil.jpg

MICHAELA HOŠTOVÁ

Vyučuje tance: ZOUK a LAMBAZOUK

Button
Petr_profil.jpg

PETR TRUHLÁŘ

Vyučuje tance: ZOUK a ARGENTINSKÉ TANGO

Button
Steky_profil.jpg

ŠTĚKY

Vyučuje tance: ARGENTINSKÉ TANGO

Button
Viki_profil.jpg

VIKTOR VAŠINA

Jeho první setkání s tancem proběhlo na střední škole, kde absolvoval taneční hned dvakrát. Pak upřednostnil sport a k tanci se vrátil až během studia na vysoké škole v Plzni 2014, kdy se zúčastnil prvního workshopu bachaty. Zprvu se věnoval kubánské salse a později i bachatě. Od té doby se pravidelně vzdělává na místních i mezinárodních tanečních festivalech.  Začal učit v taneční škole Tanec v Plzni, kde tanečně vyrostl. Posléze učil salsu i v Praze a nově se přesunul do Brna. V tanci i výuce jsou pro něj na prvním místě interakce a prožitek. Viktora najdete na parketě nebo za DJ pultem, vždy však bosého a s úsměvem.

Vyučuje tance: SALSA a BACHATA

Button
Michal_profil.jpg

MICHAL CHROMČÁK

Před více než deseti lety začal se standardními a latinskoamerickými tanci. Skrze první krůčky a první vystoupení se stal učitelem pro nováčky a časem i pro vystupující. Před čtyřmi lety však objevil v tanečním studiu Stolárna brazilský tanec zouk, kterému doslova propadl. Absolvoval různé kurzy a workshopy a v roce 2013 založil Zouk Vsetín, kde doposud vyučuje. O rok a půl později se začal také intenzivněji věnovat lambazouku, který aktuálně učí především s Pavlou Lužnou. Michal je také autorem několika choreografií vystoupení.

Vyučuje tance: LAMBAZOUK

Button
 
ZOUK

ZOUK

Přehrát video