top of page
Co to vlastně děláme a proč?

Článek Moniky Horákové a Jakuba Vokřála, zveřejněný Akademií nevšedního vzdělávání v Nevšedníku č.3 - září 2015:
 

Párový tanec… zábava, nebo záhada? V každém případě činnost, z níž se většině mužů ježí vlasy a ženy začínají pochybovat o svých schopnostech. … činnost tak krásná, společenská, sbližující a přitom často tak nepochopená v tom, jak snadné vlastně je začít tančit a tanec si užívat. Naštěstí se postupem let v Brně vytvořilo místo, kde je všechno jinak! Za zdmi nenápadné budovy na Olomoucké ulici se každým dnem schází desítky lidí, kteří by ještě před pár týdny či měsíci nikdy neřekli, že by kdy mohli tančit… Popírá se tu vše, co jste si dosud o párovém tanci mysleli a vstupenka sem je snadná… stačí chtít a překonat strach z neznámého. O zbytek se postará zdejší specifická, pohodová atmosféra a zkušení lektoři a majitelé studia Pavla a Luděk Lužní, kteří před šesti lety společně otevřeli taneční studio Stolárna.

„Jmenujeme se Luděk a Pavla a jsme taneční blázni. Tedy dlouholetí tanečníci a lektoři všech možných i nemožných tanců. Proč Stolárna? Protože prostory studia byly původně dřevařskou stolárnou a motiv zpracování dřeva nám přišel pro taneční studio tak nějak příhodný a stal se i naším mottem – „Zpracujeme každé dřevo.“  :-) Spolu s námi vyučuje ve Stolárně mnoho dalších velmi zkušených, kvalitních lektorů, kteří jsou zároveň také tanečními nadšenci.

Náš záměr byl vytvořit místo, kde naši lásku k tanci budeme moci sdílet s přáteli a předat komukoliv bez ohledu na talent. Uchvátil nás svět karibských a brazilských tanců, ve kterém je tanec považován za formu komunikace, lidskou přirozenost a způsob trávení času s přáteli. Důležité je, že u nás nemusíte mít taneční talent a nemusíte mít partnera… stačí jen chtít a o zbytek se postaráme my! Chceme lidem ukázat, jak krásný, vášnivý a plný komunikace může tanec být. To vše se navíc snažíme dělat tou nejodlehčenější formou. Na našich kurzech můžete čekat profesionální přístup v té nejpohodovější atmosféře. K naší obrovské radosti se během let komunita, která prošla naším studiem v Brně a umí tyto tance tančit, rozrostla na 3.000 lidí.

 

Nemusíte mít talent, nemusíte mít partnera… potřebujete jen CHTÍT a o zbytek se postaráme my! :-)

 

Naší srdcovou záležitostí je brazilský tanec Zouk. Pod zvláštním názvem se skrývá tanec plný vášně, hravosti, emocí a vzájemného propojení spolu právě tančícího páru… Za všechno mluví samotný význam slova zouk, který znamená párty. A tento tanec opravdu párty je. Tančit ho je neskutečný zážitek. Má množství podob a každý si ho může přizpůsobit sobě. Nikdy není stejný a to je na něm to krásné. Může být tajemný, vášnivý, sexy, hravý, klasičtější a naopak velice moderní… je tolik možností! Vždy záleží na konkrétní hudbě, partnerovi či partnerce, Vaší náladě a na jakési překrásné komunikaci, která při vedení tohoto tance mezi partnerem a partnerkou vzniká. O zouku se říká, že není až tak atraktivní na pohled, ale kdo jej zkusí, naprosto mu propadne.

 

Mimo zouk se u nás naučíte spoustu dalšího - hravou salsu, sexy bachatu, smyslnou kizombu a také méně známé přesto úžasně veselé tance jako je west coast swing nebo sambu de gafieiru. Své taneční dovednosti můžete prohloubit na lekcích taneční průpravy a fyzičku si zdokonalit na latino fit lekcích. V neposlední řadě jsme i my, stejně, jako nespočet lidí v dnešní době, stále opravdovými milovníky společenských tanců, takže každý pátek učíme klasické párové tance JINAK.

A pokud naši studenti nemají náhodou dost, přes týden pořádáme večerní tančírny všeho, co se u nás naučíte. S láskou a vášní vytváříme místo, kde si můžete zpříjemnit večer u dobrého vína, s přáteli, skvělou hudbou a především… tancem.

Přijďte, těšíme se na Vás!

bottom of page