Ludek_profil.jpg

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

KIZOMBA

LUDĚK LUŽNÝ

Luděk se k tanci dostal po středoškolských tanečních, kdy se začal věnovat soutěžnímu tancování a vytancoval si mezinárodní třídu M ve standardních tancích. Již po pár letech se stal vedoucím tanečního klubu v Přerově, trenérem soutěžních párů a také lektorem středoškolských tanečních. Ke konci soutěžní kariéry poznal karibské tance salsa, bachata a merengue, kterým se po krátké době taktéž začal věnovat i lektorsky. Jeho velkou láskou se pak ale staly brazilské tance, zejména zouk, ve kterém si vybudoval uznávané jméno po celém světě a jezdí učit na mezinárodní festivaly. Se svojí ženou Pavlou založili před pár lety taneční studio Stolárna, ve kterém rozdávají lásku ke všem uvedeným tancům spoustě lidem :-)

 
Pavla_profil_edited.jpg

PAVLA LUŽNÁ

Pavla začala tancovat v 15 letech, když si ji v základních tanečních vybral její první taneční partner jako partnerku pro soutěžní společenské tance. Soutěžnímu tancování se pak věnovala 15 let a vytancovala si nejvyšší mezinárodní třídu ve standardních tancích se svým nynějším manželem a spolumajitelem tanečního studia Stolárna Luďkem Lužným. Po ukončení soutěžní kariéry se zamilovala do tanců salsa a bachata a začala se těmto tancům věnovat velmi intenzívně, nejdříve jako tanečníce a poté jako lektorka. Po pár letech objevila svoji největší taneční lásku a to brazilský zouk. Společně s Luďkem se jim podařilo prosadit se ve světové zoukové taneční scéně a jsou zvání jako lektoři na festivaly po celém světě včetně v Brazílie. Kromě zouku Pavla s Luďkem rozšířili v Brně také tance kizomba, samba de gafieira a west coast swing. 

Pro Pavlu se tanec stal životní láskou, smyslem a posláním. Tanec dle ní dělá lidí šťastnější, což potvrzují všichni návštěvníci Stolárny :-)

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

ARGENTINSKÉ TANGO

BOLERO

 
 
Monca_profil.jpg

MONIKA NĚNIČKOVÁ

Její první taneční kroky byly v baletní přípravce na základní škole v malém městě odkud, díky obětavosti rodičů, začala jezdit na pravidelné tréninky jazzu a disco/show dance do Brna. Tomuto stylu se věnovala 6 let ať už sólově tak i ve formacích. Se změnou taneční skupiny objevila kouzlo, do Česka právě přicházejícího, street dance a po dalších 6let se intenzivně věnovala všem jeho stylům a dosáhla titulu Mistryně ČR sólo a několika titulů Mistrů ČR ve formacích a později různých vítězství v klubových battlech. Začala se věnovat i trénování jednotlivců a skupin a také populární zumbě. Zouk objevila díky svému příteli a ke svému překvapení tomuto párovému tanci naprosto podlehla a začala se ho intenzivně učit, navštěvovat kongresy a později dostala možnost zouk na Stolárně učit.

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

KIZOMBA

 
Dasa_profil.jpg

Vyučuje tance:

BACHATA

KIZOMBA

SALSA

MERENGUE

REGGAETON

SAMBA

DAŠA BÁTOROVÁ

V roce 2005 potkala salsu a byla to láska na první "dobu". Tanec se stal jejím životním stylem a začala poznávat krásy i ostatních tanců - bachata,  reggaeton, zouk, west coast swing ... Největší závislost v ní ale vyvolala kizomba svou smyslností a samba de gafieira svou hravostí.

Taneční lektorkou je prakticky od vzniku Stolárny. Ve výuce se řídí heslem: "V jednoduchosti je krása." Důležité je, aby se partnerka cítila příjemně a partner ji uměl správně vést. 

Daša na sobě neustále pracuje a vzdělává se na mezinárodních tanečních kongresech. 

 
Radek_profil.jpg

RADEK KUBÁK

Radek začal tančit ve 13 letech street dance, hlavně hip hop a hype, ale nejvíc z toho ho chytl bboying, u kterého vydržel 6 let a se skupinou objížděli battly. Těsně předtím, než ve Stolárně v roce 2013 objevil salsu, která ho hodně chytla, zkoušel rekreačně standardní a latinsko-americké tance, ale v těch se dle svých slov moc nenašel, chyběla mu tam "taková ta silná improvizace a instantní muzíkálnost" :-) Po salse následovala bachata, která ho chytla za srdce a kterou má dosud nejraději. Koncem roku 2014 se začal věnovat také kizombě.

Vyučuje tance:

BACHATA

SALSA

MERENGUE

 
Tepi_profil.jpg

Vyučuje tance:

WEST COAST SWING

TEREZA JEŘÁBKOVÁ

Terezu první taneční kroky přivedly v 15ti letech k hip hopu. O dva roky později ve středoškolských tanečních objevila krásu párového tance a už u něho zůstala. Deset let nakonec působila právě v tanečních, nejdřív jako pomocnice a asistentka lektorky, později jako lektorka vlastních kurzů. Během této doby si vyzkoušela i salsu, bachatu, břišní tance, breakdance a cokoli tanečního, co jí cestou brnklo do nosu. Jenže deset let je dlouhá doba a chtělo to změnu – takže když v roce 2013 objevila Stolárnu a s ní tance zouk, kizombu a west coast swing, stala se rychle “Stolárenským štamgastem” :)

Největší vášní jí momentálně je právě West coast swing, ve kterém se pravidelně jezdí vzdělávat po kongresech a soutěžích po celé Evropě. V registrovaných soutěžích zaštítěných World Swing Dance Council reprezentuje Českou republiku ve třídě Intermediate (jako jedna ze 4 lidí v ČR). V Brně se podílí na vytvoření WCS komunity a organizuje workshopy s výbornými evropskými tanečníky.

 
Martin_profil.jpg

MARTIN ŠMOLDAS

Martin je dlouholetý tanečník, který začínal se standardními a latinskoamerickými tanci, hlavně pro zábavu a až později se náhodou dostal na kurz zouku, který ho uchvátil. Začal se mu proto věnovat stále více, napřed jako tanečník, později jako člen skupiny Zoukmania a nakonec také jako lektor Studia Stolárna :-) Zouk vyučuje také v Ostravě, kde se mu povedlo vytvořit skupinu nadšených tanečníků. Martin je také úspěšným organizátorem tanečních akcí a oblíbeným DJem.

Vyučuje tance:

ZOUK

 
Jana_profil.jpg

Vyučuje tance:

ZOUK

JANA HABALOVÁ

Jana tancuje s přestávkami od osmi let. Začínala v klasické ZUŠce v tanečním oboru, kde získala základy klasického, současného i moderního tance. Ze ZUŠky přešla do tanečního centra Monsignore, kde se věnovala contemporary dance a technice Marthy Graham. Ve 14ti letech se náhodně zúčastnila výběrového řízení do taneční skupiny Ryengle, kde poprvé objevila párový tanec (taneční vynechala), který si ji získal. V této skupině působila několik let a věnovala se vystoupením s různými typy tance: převážně square dance, irskému a mexickému tanci, country, okrajově irskému stepu. S přechodem z Pardubic do Brna se začala více věnovat round dance až do nejvyšší možné fáze VI, od kterého to byl už jen krůček ke společenskému tanci a tak pokračovala soutěžním standardním tancem. Díky zdravotním problémům a taky tomu, že tyto tance jsou víc sport než relax a zábava, začala hledat něco nového. Zkusila různé styly tanců - swingové, flamenco, argentinské tango… Nicméně nejvíc ji zaujala salsa, bachata a orientální tanec. Salse a orientálnímu tanci se s mezerami věnovala několik let až do doby, než objevila zouk. Ten ji sice okouzlil až na podruhé, ale o to víc je do něj zamilovaná.