Ludek_profil.jpg

LUDĚK LUŽNÝ

Luděk se k tanci dostal po středoškolských tanečních, kdy se začal věnovat soutěžnímu tancování a vytancoval si mezinárodní třídu M ve standardních tancích. Již po pár letech se stal vedoucím tanečního klubu v Přerově, trenérem soutěžních párů a také lektorem středoškolských tanečních. Ke konci soutěžní kariéry poznal karibské tance salsa, bachata a merengue, kterým se po krátké době taktéž začal věnovat i lektorsky. Jeho velkou láskou se pak ale staly brazilské tance, zejména zouk, ve kterém si vybudoval uznávané jméno po celém světě a jezdí učit na mezinárodní festivaly. Se svojí ženou Pavlou založili před pár lety taneční studio Stolárna, ve kterém rozdávají lásku ke všem uvedeným tancům spoustě lidem :-)

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

KIZOMBA

PAVLA LUŽNÁ

Pavla začala tancovat v 15 letech, když si ji v základních tanečních vybral její první taneční partner jako partnerku pro soutěžní společenské tance. Soutěžnímu tancování se pak věnovala 15 let a vytancovala si nejvyšší mezinárodní třídu ve standardních tancích se svým nynějším manželem a spolumajitelem tanečního studia Stolárna Luďkem Lužným. Po ukončení soutěžní kariéry se zamilovala do tanců salsa a bachata a začala se těmto tancům věnovat velmi intenzívně, nejdříve jako tanečníce a poté jako lektorka. Po pár letech objevila svoji největší taneční lásku a to brazilský zouk. Společně s Luďkem se jim podařilo prosadit se ve světové zoukové taneční scéně a jsou zvání jako lektoři na festivaly po celém světě včetně v Brazílie. Kromě zouku Pavla s Luďkem rozšířili v Brně také tance kizomba, samba de gafieira a west coast swing. 

Pro Pavlu se tanec stal životní láskou, smyslem a posláním. Tanec dle ní dělá lidí šťastnější, což potvrzují všichni návštěvníci Stolárny :-)

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

ARGENTINSKÉ TANGO

BOLERO

Monca_profil.jpg

MONIKA NĚNIČKOVÁ

Její první taneční kroky byly v baletní přípravce na základní škole v malém městě odkud, díky obětavosti rodičů, začala jezdit na pravidelné tréninky jazzu a disco/show dance do Brna. Tomuto stylu se věnovala 6 let ať už sólově tak i ve formacích. Se změnou taneční skupiny objevila kouzlo, do Česka právě přicházejícího, street dance a po dalších 6let se intenzivně věnovala všem jeho stylům a dosáhla titulu Mistryně ČR sólo a několika titulů Mistrů ČR ve formacích a později různých vítězství v klubových battlech. Začala se věnovat i trénování jednotlivců a skupin a také populární zumbě. Zouk objevila díky svému příteli a ke svému překvapení tomuto párovému tanci naprosto podlehla a začala se ho intenzivně učit, navštěvovat kongresy a později dostala možnost zouk na Stolárně učit.

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

KIZOMBA

DAŠA BÁTOROVÁ

V roce 2005 potkala salsu a byla to láska na první "dobu". Tanec se stal jejím životním stylem a začala poznávat krásy i ostatních tanců - bachata,  reggaeton, zouk, west coast swing ... Největší závislost v ní ale vyvolala kizomba svou smyslností a samba de gafieira svou hravostí.

Taneční lektorkou je prakticky od vzniku Stolárny. Ve výuce se řídí heslem: "V jednoduchosti je krása." Důležité je, aby se partnerka cítila příjemně a partner ji uměl správně vést. 

Daša na sobě neustále pracuje a vzdělává se na mezinárodních tanečních kongresech. 

Vyučuje tance: 

KIZOMBA

BACHATA

MERENGUE

SAMBA DE GAFIEIRA

Radek_profil.jpg

RADEK KUBÁK

Radek začal tančit ve 13 letech street dance, hlavně hip hop a hype, ale nejvíc z toho ho chytl bboying, u kterého vydržel 6 let a se skupinou objížděli battly. Těsně předtím, než ve Stolárně v roce 2013 objevil salsu, která ho hodně chytla, zkoušel rekreačně standardní a latinsko-americké tance, ale v těch se dle svých slov moc nenašel, chyběla mu tam "taková ta silná improvizace a instantní muzíkálnost" :-) Po salse následovala bachata, která ho chytla za srdce a kterou má dosud nejraději. Koncem roku 2014 se začal věnovat také kizombě.

Vyučuje tance:

BACHATA

SALSA

MERENGUE

TEREZA JEŘÁBKOVÁ

Terezu první taneční kroky přivedly v 15ti letech k hip hopu. O dva roky později ve středoškolských tanečních objevila krásu párového tance a už u něho zůstala. Deset let nakonec působila právě v tanečních, nejdřív jako pomocnice a asistentka lektorky, později jako lektorka vlastních kurzů. Během této doby si vyzkoušela i salsu, bachatu, břišní tance, breakdance a cokoli tanečního, co jí cestou brnklo do nosu. Jenže deset let je dlouhá doba a chtělo to změnu – takže když v roce 2013 objevila Stolárnu a s ní tance zouk, kizombu a west coast swing, stala se rychle “Stolárenským štamgastem” :)

Největší vášní jí momentálně je právě West coast swing, ve kterém se pravidelně jezdí vzdělávat po kongresech a soutěžích po celé Evropě. V registrovaných soutěžích zaštítěných World Swing Dance Council reprezentuje Českou republiku ve třídě Intermediate (jako jedna ze 4 lidí v ČR). V Brně se podílí na vytvoření WCS komunity a organizuje workshopy s výbornými evropskými tanečníky.

Vyučuje tance:

WEST COAST SWING

KLASICKÉ TANEČNÍ

MARTIN ŠMOLDAS

Martin je dlouholetý tanečník, který začínal se standardními a latinskoamerickými tanci, hlavně pro zábavu a až později se náhodou dostal na kurz zouku, který ho uchvátil. Začal se mu proto věnovat stále více, napřed jako tanečník, později jako člen skupiny Zoukmania a nakonec také jako lektor Studia Stolárna :-) Zouk vyučuje také v Ostravě, kde se mu povedlo vytvořit skupinu nadšených tanečníků. Martin je také úspěšným organizátorem tanečních akcí a oblíbeným DJem.

Vyučuje tance:

ZOUK

JANA HABALOVÁ

Jana tancuje s přestávkami od osmi let. Začínala v klasické ZUŠce v tanečním oboru, kde získala základy klasického, současného i moderního tance. Ze ZUŠky přešla do tanečního centra Monsignore, kde se věnovala contemporary dance a technice Marthy Graham. Ve 14ti letech se náhodně zúčastnila výběrového řízení do taneční skupiny Ryengle, kde poprvé objevila párový tanec (taneční vynechala), který si ji získal. V této skupině působila několik let a věnovala se vystoupením s různými typy tance: převážně square dance, irskému a mexickému tanci, country, okrajově irskému stepu. S přechodem z Pardubic do Brna se začala více věnovat round dance až do nejvyšší možné fáze VI, od kterého to byl už jen krůček ke společenskému tanci a tak pokračovala soutěžním standardním tancem. Díky zdravotním problémům a taky tomu, že tyto tance jsou víc sport než relax a zábava, začala hledat něco nového. Zkusila různé styly tanců - swingové, flamenco, argentinské tango… Nicméně nejvíc ji zaujala salsa, bachata a orientální tanec. Salse a orientálnímu tanci se s mezerami věnovala několik let až do doby, než objevila zouk. Ten ji sice okouzlil až na podruhé, ale o to víc je do něj zamilovaná. 

Vyučuje tance:

ZOUK

PAVEL CRHA

Pavel tančí od roku 2007, kdy začínal se společenský tancem. O dva roky později se začal věnovat salse, bachatě, argentinskému tangu a další rok k tomu přidal i brazilský zouk. V roce 2012 objevil tanec west coast swing, kterému zcela propadl a stal se lektorem tohoto tance, který vyučuje v našem tanečním studiu. Pavel se kromě výuky věnuje růstu WCS komunity a organizaci workshopů. Aktivně se také účastní west coast swingových soutěží v zahraničí.

Vyučuje tance:

WEST COAST SWING

WCS - BLUES

LIVIA CRHOVÁ

Lilli začínala s tancem ve 12 letech jako mažoretka, kdy se účastnila mnoha zahraničních vystoupení a festivalů. Po šesti letech působení v souboru Marija s tancem skončila a znovu jej objevila až v roce 2012 ve formě salsy, bachaty, zouku a kizomby. Přibližně v roce 2014 zakusila také West coast swing, kterému později naprosto propadla a od roku 2015 jej učí v našem tanečním studiu. Aktivně se podílí na budování WCS komunity a účastní se mezinárodních tanečních kongresů a soutěží.

Vyučuje tance:

WEST COAST SWING

WCS - BLUES

MIROSLAVA DOLEŽALOVÁ

Moje taneční začátky jsou spojené s Pištělákovým dětským souborem písní a tanců, ale moje kariéra byla po pár letech pozastavena rozhodnutím rodičů. K tanci jsem se pak vrátila v rámci středoškolských tanečních, kde jsem vydržela o trochu déle, než většina, posléze i jako asistentka lektorky. V průběhu let jsem vyzkoušela různé taneční styly. Nejdéle jsem zůstala u salsy, zkusila jsem zouk, bachatu aj. a v neposlední řadě west coast swing.

K west coast swingu jsem se dostala náhodou, ale o to víc jsem si ho zamilovala. Je to tanec, který si můžete přizpůsobit, limitem je jen vaše taneční fantazie. A pokud se nebojíte, dovolí vám, i jako partnerce, převzít vedení a změnit jeho podobu. Třeba uprostřed variace. A to je něco, kvůli čemu ho rozhodně stojí za to vyzkoušet!

Vyučuje tance:

WEST COAST SWING

ZDENĚK DOLEŽAL

Zdeněk je absolventem brněnské Konzervatoře v oboru klasický zpěv, díky čemuž prošel šesti lety obligátního studia jevištního pohybu, baletu a pohybové průpravy obecně. Jako asistenční lektor v tradičních tanečních se věnoval standardním a latinskoamerickým tancům, dále pak salse, bachatě, zouku, ale nakonec zakotvil u west coast swingu.

 Navštěvoval první kurzy v ČR pod vedením Luďka a Pavly Lužných, a následně pak převzali se svou partnerkou vlastní lekce, takže byl přímo u začátků tohoto tance. Za největší úspěchy považuje absolventy a účastníky kurzů na Stolárně, kteří u west coast swingu nejen zůstali dodnes, ale na vysoké úrovni a úspěšně soutěží a reprezentují ČR na mezinárodních kongresech po celém světě.

Vyučuje tance:

WEST COAST SWING

KLASICKÉ TANEČNÍ

JIŘÍ NOVÁK

Jirka se dostal k tanci ve svých sedmnácti letech, kdy se kromě klasických tanců začal učit salsu. Během krátké doby ho však oslovil brazilský zouk a později i jeho energičtější varianta lambazouk. Již několikátým rokem učí a vystupuje s Jitkou Hůlkovou. Snaží se motivovat další tanečníky, aby se věnovali těmto tancům s nevídanými možnostmi. Nejraději má asi zábavný lambazouk ve třech. Cestuje na mezinárodní kongresy, kde sbírá důležité know-how. Mimo tanec se věnuje vývoji leteckých autopilotů a dokončuje studium inženýrství. V tanci jej motivuje jeho komplexnost, rozmanitost a možnosti vyjádření hudby. Tanec se neustále vyvíjí, takže je stále prostor, kam se zlepšovat.

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

JITKA HŮLKOVÁ

Už v pěti letech doma dělala provazy, rozštěpy a hvězdy, a proto jejím prvním snem bylo se stát gymnastkou nebo baletkou. Ten se nikdy nenaplnil. Namísto toho se věnovala 11 let hře na flétnu, volejbalu a kresbě. Pravidelně tančit začala až na vysoké škole, když ve 23 letech poznala salsu cubanu a merengue. O to intenzivněji propadla tanci, když objevila zouk, jenž byl její láskou na první pohled. Právě na Stolárně zahájila svou cestu objevování tanečního světa, tvorbu tanečních choreografií a dráhu jako lektorky. Díky přirozenému talentu a schopnosti pozorování a osvojování, se velmi záhy naučila také kizombu, bachatu, lambazouk, west coast swing a sambu gafieru. Především zouku a lambazouku propadla duší, a proto se jezdí neustále vzdělávat a čerpat inspiraci na zahraniční taneční kongresy. V lednu roku 2020 zvítězila v největší zoukové J&J soutěži, v kategorii Intermediate, pořádané na Warsaw Zouk Festival. A kromě učení tance a performování, ji naplňuje navrhování a tvorba tanečních kostýmů a taneční obuvi.

Vyučuje tance:

ZOUK

PETRA ORÁLKOVÁ

Peťa tančí od malička, na základní umělecké škole v Třebíči začala s baletem, contemporary dance a slovenským folklórem. Už tehdy zjistila, že vyjádření sebe sama tancem, je pro ni to pravé. Baletu se věnovala bezmála 15 let. V roce 2015 se seznámila s kubánskou salsou, která ji uchvátila především svým temperamentem a krásnou hudbou. Právě salsa Peťu poprvé přivedla na Stolárnu, kde postupem času začala poznávat krásu i dalších tanců… bachaty, samby, zouku a především kizomby. Ta je její velkou taneční láskou. Od roku 2018 na Stolárně Peťa pravidelně vyučuje salsu a příležitostně i kizombu nebo bachatu. Neustále na sobě pracuje, objevuje i další taneční styly jako například dancehall a twerk. Vzdělává se také na národních a mezinárodních tanečních festivalech.

Vyučuje tance:

SALSA

BACHATA

ONDŘEJ MARTINÁK

...

Vyučuje tance:

ARGENTINSKÉ TANGO

ZOUK

BOLERO

TOMÁŠ KUBÍK

První Tomova zkušenost s (párovým) tancem, jak už to většinou bývá, byly klasické taneční na škole. Tam postupně zjistil, že ho tanec baví a že mu dovede vracet spoustu energie. I přes to se tanci nikterak blíže nevěnoval a to až do svých 27-28 let, kdy poprve v jednom baru v Brně viděl lidi tancovat bachatu. Nutnost odmítat žádosti o tanec, který neuměl, ho dohnala do stavu, kdy absolvoval spousty kurzů různých lektorů bachaty, kizomby i brazilského zouku. Koncem roku 2016 objevil west coast swing, kde ho uchvátila hravost, hudba, sofistikovaná pravidla a přitom naprostá svoboda ve vyjádření sama sebe, která člověka nutí pracovat na sobě. Momentálně pravidelně jezdí na zahraniční kongresy a soutěže, spolupořádá Swing Fiction v Brně a učí WCS, zde na Stolárně.

Vyučuje tance:

WEST COAST SWING

MICHAELA HOŠTOVÁ

...

Vyučuje tance:

ZOUK

LAMBAZOUK

PETR TRUHLÁŘ

Petr začínal s tancem stejně jak většina z nás na střední škole kde si prošel základní taneční kurzy. Už tenkrát ho tanec nadchnul a tak se mu začal více věnovat. Bohužel po půl roce se místní taneční klub rozpadl a musel si najít jinou aktivitu. Vyzkoušel spoustu sportů, od závodního plavání, Kung-Fu, baseballu, kanoistiky až po americký fotbal. Teprve koncem roku 2015 znovu objevil tanec a začal na Stolárně navštěvovat kurzy Bachaty. Postupem času si vyzkoušel různé tance, dokud ho neočaroval Brazilský zouk, následně Lambazouk a Argentinské tango, kterým se věnuje dodnes a některé i aktivně učí. Petr také miluje cestování a nejlepší je pro něj kombinace obou oblíbených aktivit, např. formou tanečního kongresu v zahraničí.

Vyučuje tance:

ZOUK

ARGENTINSKÉ TANGO

VIKTOR VAŠINA

Jeho první setkání s tancem proběhlo na střední škole, kde absolvoval taneční hned dvakrát. Pak upřednostnil sport a k tanci se vrátil až během studia na vysoké škole v Plzni 2014, kdy se zúčastnil prvního workshopu bachaty. Zprvu se věnoval kubánské salse a později i bachatě. Od té doby se pravidelně vzdělává na místních i mezinárodních tanečních festivalech.  Začal učit v taneční škole Tanec v Plzni, kde tanečně vyrostl. Posléze učil salsu i v Praze a nově se přesunul do Brna. V tanci i výuce jsou pro něj na prvním místě interakce a prožitek. Viktora najdete na parketě nebo za DJ pultem, vždy však bosého a s úsměvem.

Vyučuje tance: 

SALSA

BACHATA

MICHAL CHROMČÁK

V 15 letech začal se standardními a latinskoamerickými tanci. Skrze první krůčky a první vystoupení se stal učitelem pro nováčky a časem i pro vystupující. Po pěti letech však objevil v tanečním studiu Stolárna brazilský tanec zouk, kterému doslova propadl. Absolvoval různé kurzy a workshopy a v roce 2013 založil Zouk Vsetín, kde pár let vyučoval, dokud se plně nepřesunul do Brna i s jeho tanečními aktivitami. Od roku 2015 se začal intenzivněji věnovat Lambazouku a jeho rozšiřování na Stolárně. Michal je autorem několika párových zoukových a skupinových lambazoukových choreografií.

Vyučuje tance: LAMBAZOUK

Ukázková videa