top of page

Tance

Tance, které se u nás můžete naučit:

SALSA

Salsa je temperamentní tanec pocházející z Kuby. Hudba je veselá, plná spousty typických nástrojů a rytmů. Salsa je v dnešní době nejznámějším a nejrozšířenějším párovým tancem ve světě a většina našich kurzistů jí začíná a poté zkouší další tance. Existují několik stylů salsy a ve Stolárně vyučujeme salsu kubánskou a salsu lineu, která se ve světě tančí nejvíce neboť nepoužívá náročné pohyby kubánské salsy, ale je tak trochu přizpůsobená nám "bělochům".

Salsa by ve Vašem repertoáru rozhodně neměla chybět!

ZOUK

Za všechno mluví význam slova zouk, což znamená párty. A zouk opravdu párty je. Tančit ho je neskutečný zážitek. Má tolik podob! A každý si ho může přizpůsobit podle sebe. Nikdy není stejný, a to je na něm to krásné. Může být tajemný, vášnivý, sexy, hravý, klasičtější i naopak velice moderní… je tolik možností! Vždy záleží na konkrétní hudbě, partnerovi či partnerce, vaší náladě. Prostě při zouku se nikdy nebudete nudit. O zouku se říká, že často není až tak atraktivní na pohled, ale kdo jej zkusí, naprosto mu propadne. Propadněte mu i Vy, nebudete litovat! :-)

BACHATA

Bachata je prostě nádherná. Tento párový tanec pochází z Dominikánské republiky. Bachatu si můžete opravdu užívat i po naučení se jen několika základních principů. Může být zasněná, rozverná i hravá. Můžete ji tančit v těsném objetí i v otevřenějším držení a vymýšlet si různé zábavné variace.

Obvykle se tančí na krásnou španělskou hudbu, takže milovníci španělštiny si přijdou na své. 

KIZOMBA

Kizomba je  pohybově nenáročný tanec, ale zato velmi smyslný. Pochází z africké Angoly a začíná se masivně rozšiřovat po celém světě. Proč asi? Protože tancovat kizombu je zážitek a také velký duševní relax. Na pohled tak možná někdy nevypadá, ale jakmile ji jednou vyzkoušíte, poznáte to sami. Výhodou kizomby je, že opravdu není nijak fyzicky náročná, a je tak vhodným tancem téměř pro každého.

WEST COAST SWING

West coast swing, jak už název napovídá, pochází ze západního pobřeží USA. Tančil se tam již v první polovině 20. století. West coast swing, to je hra! Je úžasný tím, že se dá tancovat téměř na jakoukoli hudbu od blues, přes country po rock, pop či RnB. Proto se stává tancem, který  člověk v praxi opravdu využije. Můžete si jej tak zatančit i na diskotéce neboť písničky vhodné pro west coast swing se objevují na předních místech hitparád. Nepatří mezi nejjednodušší tance, ale jakmile do něj proniknete, budete si skutečně užívat a budete moci uplatnit svou fantazii.

West coast swing je skvělým tancem pro lidi, kteří mají plno nápadů a rádi improvizují

TANGO ARGENTINO

Argentinské tango představuje skupinu párových tanců, které se zrodily v hlavním městě Argentiny Buenos Aires. Do této skupiny patří vášnivé tango, elegantní vals a veselá, hravá milonga. Základním kamenem argentinského tanga je nonverbální komunikace, která se v páru odehrává za přítomnosti hudby. Argentinské tango si pohodlně zatančíte v jakémkoliv věku.

BACHATA DOMINICANA

Bachata dominicana ja pravá originální dominikánská bachata. Typické jsou pro ni rytmické pohyby boků a rychlejší krokové variace.

SAMBA DE GAFIEIRA

Samba de gafieira je originální brazilská párová samba. Jedná se o technicky poměrně náročný tanec, ale krásný, plný energie a života. Samba de gafieira vznikla v Brazílii jako reakce na úspěšné argentinské tango a spojuje tak v sobě prvky tanga a brazilského sambového pohybu. Lze ji tančit na pomalou romantickou hudbu i na velmi rychlou až téměř skotačivou hudbu.

LAMBAZOUK

Lambazouk je jedním ze stylů brazilského zouku a má nejblíže k původní lambadě.  Lambazouk se vyznačuje velkou pozitivní energií, plynulým, často hodně rotačním, pohybem a typickými pohyby hlavy partnery. Při lambazouku pociťují tanečníci velkou radost ze života a rozdávají ji všem přihlížejícím. Oproti zouku, který má v dnešní dobe poměrně "freestyle" podobu, má lambazouk pevně daný systému kroků, Někomu se tak může zdát jednodušší a někomu naopak složitější. 

BOLERO

Bolero je pomalý romantický brazilský tanec. Tančí se často na populární písničky od Bee Gees, Eltona Johna apod. Hudba je nádherná a tanec je dobře využitelný například na plesech.

MERENGUE

Merengue je veselý a temperamentní tanec pocházející z Dominikánské republiky. Základní pohyb merengue je defacto základem pro většinu ostatních latino tanců a proto je dobré se jej naučit. Merengue je figurálně velmi jednoduchá, jen hudba může být i docela rychlá.

REGGAETON

Reggaeton je sólový tanec pocházející z karibských ostrovů, velmi populární mezi místní mládeží. Je to velmi energický tanec plný dynamických a odvážných pohybů.

TANGO NUEVO

Tango nuevo je argentinské tango tančené na moderní hudbu zvanou tango nuevo či také neotango nebo alternativní tango. Technika tance je stejná, jen vyjádření a prožitek z tance je jiný. 

Salsa
Přehrát video